83_Klaipėdos naujasis turgus

Tipas: turgaus lauko paviljono konkursinis projektas
Vieta: Klaipėda, Lietuva
Laikas: 2014
Rezultatai: I vieta
Autoriai: Mindaugas Reklaitis, Mantas Olšauskas, Ieva Cicėnaitė, Kristina Puidokaitė, Donatas Cesiulis

          Manome, kad turgus yra ta vieta, kur žmonės ateina ne tik nusipirkti prekės. Apsipirkimas turguje, o ypač lauko turguje – tai kiekvieną kartą kitoks ir išskirtinis potyris. Geriausių produktų ieškojimas ir atradimo džiaugsmas, bendravimas su žmonėmis, kvėpavimas grynu oru, šurmulys ir kitos detalės sukuria tik turgui būdingą atmosferą, kuri mūsų nuomone yra turgaus esmė ir išskirtinumas.
          Todėl pagrindinė naujos lauko prekyvietės koncepcija – universalios lauko prekyvietės erdvės sukūrimas. Tai šiuolaikiška tradicinės turgaus aikštės interpretacija. Lauko prekyvietę kuriame kaip analogų neturinčią turgaus erdvę, kurioje persipina prekybos vietos su rekreaciniais plotais, vaikų žaidimo aikštele, renginių erdve, želdynais, kavinėmis ir sukuria unikalią turgaus atmosferą. Ši unikali atmosfera ir yra pagrindinis projekto siekis. 
          Erdvės universalumas pasireiškia tuo, kad nevykstant turgui teritoriją galima naudoti kaip skverą, rekreacinę erdvę. Jeigu turgus nedidelis – erdvėje spontaniškai susimaišo rekreacija ir prekyba. Savaitgalinio ar švenčių turgaus atveju erdvė pilnai užsipildo prekyba.

Esamas ir siūlomas alėjos ir lauko prekyvietės erdvių santykis

Kompozicinė schema

Teritorijos planas

 

Sklypo planas

 

Paviljono pjūviai