140_Sodyba Molėtuose

Tipas: fasadų sutvarkymo ir interjero realizacijos 
Vieta: Rutonys, Molėtų r., Lietuva
Laikas: 2020-2021
Autoriai: Mantas Olšauskas, Jūratė Cirtautaitė, Donatas Cesiulis, Ieva Cicėnaitė

Nuotraukų autoriai: Laima and Simas

Pirmą kartą atvykus į sklypą mus pasitiko apžėlusio kranto ir apkrepėjusių rąstų vaizdas. Rąstinio namo ir pirties griaučiai pastatyti prieš maždaug dešimt metų šalia Galuonos ežero. Todėl pagrindiniu projekto iššūkiu tapo esamų konstrukcijų bei tūrio pritaikymas naujojo šeiminiko poreikiams.

Projektavimas ir visa idėja prasidėjo nuo pirties. Joje pamatyta galimybė turėti nuostabų vaizdą į ežerą pro didžiulį langą. Kadangi pirties patalpa labai nedidelė, langas patalpą dar ir vizualiai padidino. Po pirties prasidėjo kitų vaizdų pro langus paieška ir atvėrimas, funkcinis vidaus erdvių perplanavimas.

Siekiant esamuose tūriuose ir fasaduose įvesti tvarkos, pasirinkta rąstines konstrukcijas dažyti vientisa tamsiai pilka spalva, įvesti vertikalių brūselių raštą priekiniuose fasaduose. Langų angos maksimaliai didelės pagal rąstų galimybes, bei būtinybę atsiverti į tam tikrus vaizdus. 

Funkcinis išplanavimas. Sodybos pirmasis aukštas suprojektuotas atviro plano, kurį skiria per centrą atisradęs židinys su masyviu kaminu, kylančiu iki stogo. Aplink židinį suprojektuotas valgomasis stalas, o iš kitos pusės – svetainė. Svetainės erdvė padidinta vertikaliai, atveriant perdangoje angą. Antrame aukšte įrengti trys miegamieji ir vonios kambarys, pasiekiame per atvirą tiltelį.  

Pasirinktos medžiagos ir apdailos, kurios atskleistų esamų konstrukcijų ir namo natūralumą ir netobulumą: įtrūkimus sienose, įskilimus rąstuose. Pirties patalpose ir židinio apdailai panaudotas natūralus akmuo, grindims – parketlentės.