115_Baltasis skersgatvis

Tipas: gyvenamųjų namų konkursinis projektas
Vieta: Vilnius, Lietuva
Laikas: 2018
Rezultatai: I vieta
Autoriai: Mantas Olšauskas, Donatas Cesiulis, Ieva Cicėnaitė, Jūratė Cirtautaitė

Privati gatvelė. Projektuojami daugiabučiai namai statomi greta vienas kito. Tarpe suformuojamas jaukus praėjimas, kuris veikia kaip vestibiulis po atviru dangumi. Terasuotas išraiškingas reljefas ir nedidelis fasadų lūžis kuria ypatingai jaukią erdvę tarp namų. Į butus įeinama skirtinguose lygiuose.
Terasos. Kiekvieno buto terasa orientuota taip, kad gautų kuo daugiau saulės šviesos. Pagrindinės kryptys - į rytus ir į vakarus. Butai projektuojami ilgesniaja kraštine į lauką, taip atsiranda vietos didesniems langams, pro juos patenka daugiau natūralios šviesos į svetaines ir kambarius.

Kiemeliai. Kiekvienas butas turi individualų kiemelį, nuo kitų atskirtą tvora ir vešliais krūmais.
Bendras kiemas. Bendras daugiabučių namų kiemas projektuojamas šiaurinėje sklypo dalyje. Kieme įrengiama zona vaikams žaisti, suoliukai poilsiui ir augalų, medžių kompozicija. Kiemo vieta leidžia jame būti ne tik daugiabučių namų gyventojams, bet ir Užupio bendruomenei, dalinantis erdve skatinamas bendravimas.

Transportas. Automobiliai daugiabučių namų gyventojams statomi statmenai Baltajam skersgatviui. Tokiu būdu ženkliai didesnė dalis sklypo gali būti naudojama pėsčiųjų eismui, gyventojų reikmėms, daugiau vietos želdynams ir poilsio zonoms.

Sklypo planas

Rūsio planas

Pirmo aukšto planas

Mansardos planas

Antresolės planas

Fasadas 1

Fasadas 2

Fasadas 3

Fasadas 4

Pjūvis 1

Pjūvis 2

Pjūvis 3