17_MMC

Tipas: modernaus meno centro konkursinis projektas
Vieta: Vilnius, Lietuva
Laikas: 2011
Autoriai: Mantas Olšauskas, Julija Reklaitė, Ieva Cicėnaitė, Milda Grabauskaitė

MODERNAUS MENO CENTRO (MMC) Vilniuje, dešiniajame Neries krante pasiūlymas išskirtinis lakoniška forma, draugiškumu aplinkai ir funkcionalia schema. Pastato idėja pavadinta m³, norint pabrėžti trijų funkcijų jungtį ir tūrio pasirinkimą. Kuriant pastatą išskirti svarbiausi aplinkos bruožai ir situacijos sprendiniai, lėmę pasirinkimo kriterijus ir didžiausią įtaką architektūriniams sprendiniams.

Projektuojant MMC siekiama kurti ne formą, o emociją – tai kaskart kitoks lankytojo judėjimo scenarijus, galimybė keisti funkcijas ir planus, įtraukti lankytoją, suteikti netikėtų perspektyvų. Siekiama sukurti nekomplikuotas erdves taip suteikiant lankytojui galimybę pačiam pažinti pastatą ir jo turinį, laisvai judėti ir savarankiškai orientuotis. Tai ne naratyvu pagrįstas, o scenografiškas sprendimas, m³ lankytojas tampa veiksmo dalyviu. Kuriamos emocijos suteikia dinamiškumo statiškai erdvei ir papildo muziejaus/centro funkcijas.

Ekspozicijų erdvėms skirtas ypač didelis dėmesys, siekta jas išspręsti funkcionaliai ir naujoviškai, kad rengiant parodas erdvės būtų lengvai transformuojamos, perkuriamos, suteikiama galimybė tiek skaidyti tiek jungti jas, galimybė įėjimus į patalpas įrengti skirtinguose taškuose. Ekspozicijoms skirtos erdvės šiame projekte – nestandartinės, mistifikuotos, literatūrinės, jose dėmesys skiriamas objektui - eksponatui, kuomet kitose (viešosiose) muziejaus erdvėse dėmesys sutelkiamas į lankytoją.